Spotkanie z honorowym członkiem LZS

W dniu 14 marca 2019 roku delegacja Zarządu Koła LZS DOBRA odwiedziła Honorowych niepełnosprawnego członka naszego koła. Pana Jarosława Zygmanowskiego i jego tatę  oraz opiekuna Pana Stefana Zygmanowskiego.
Pan Jarosław pomimo swojej  choroby i niepełnosprawności do 2002 roku identyfikuje się z ,,Klubem Piłkarskim Dobra' a później z naszym Kołem LZS DOBRA. Obaj Panowie od osiemnastu już lat biorą czynny udział w życiu sportowym LZS-u w Dobrej
Tym razem po raz kolejny uczestniczyli w konkursie plastycznym i po raz kolejny zasypali nas swoimi pracami nie tylko o tematyce sportowej, bo taki był temat naszego konkursu.

  • 1
  • 20190306_175304
  • 3

Delegacja Zarządu Koła LZS DOBRA odwiedziła panów w ich domu i wręczyła wyróżnienie brązową odznakę Honorowego członka LZS.medal i nagrodę rzeczową oczywiście nie mogło zabraknąć słodkości .
Sport służy między innymi utrzymaniu sprawności fizycznej i zdrowia oraz integrowaniu dzieci z niepełnosprawnymi i taki był cel i zadanie naszej corocznej inicjatywy. Wysiłek fizyczny podczas uprawiania różnych dyscyplin może stać się elementem rehabilitacji. Te aspekty mają szczególne znaczenie w sporcie niepełnosprawnych. Aktywność ruchowa jest szansą dla ludzi niepełnosprawnych fizycznie i umysłowo na samospełnienie się w danej dziedzinie, ale także na współistnienie w życiu społecznym i zawodowym. Sport jest sposobem na wyrwanie się z marginesu, na wydostanie się z ukrycia. Jest to jeden ze środków, który służy wyrównywaniu szans osób niepełnosprawnych. Ruch jest drogą do poprawy jakości funkcjonowania, zwiększenia samodzielności i adaptacji do życia ze swoją niepełnosprawnością.
Życzymy naszemu podopiecznemu i jego tacie Panu Stefanowi wiele zdrowia i wytrwałości, bo to, co razem robią jest wyzwaniem o stokroć ponad ich siły. Wysiłek równy zdobyciu mistrzostwa olimpijskiego, a czasem wyjście nawet do toalety to jak maraton dla w pełni sprawnego sportowca.

Ze sportowym pozdrowieniem
Przewodniczący Koła LZS Dobra
Cezary MAGDA

 

Terminy dyżurów 2019

Zbieranie rachunków - 17.00
(w poniedziałki).

1. Styczeń - 28
2. Luty - 25
3. Marzec - 25
4. Kwiecień - 29
5. Maj - 27
6. Czerwiec - 24 - Nadzwyczajne Zebranie Delegatów
7. Lipiec - 29
8. Sierpień - 26
9. Wrzesień - 23
10. Październik - 28
11. Listopad - 25
12. Grudzień - 9

Bezrzecze 24

Zapowiedzi oraz relacje z naszych imprez można znaleźć również na portalu Bezrzecze24.pl

Copyright © 2013 GZLZS Dobra. Wszelkie prawa zastrzeżone.