IV rajd rowerowy LZS Dobra

Zarząd Koła LZS Dobra zorganizował w dniach 25.07.2019 oraz 29.07.2021 dwuetapowy rajd rowerowy. Już po raz piąty, zaproponowaliśmy trochę inny, choć równie emocjonujący, jak na Drawie w kajaku, sposób na spędzenie wolnego czasu w Drawieńskim Parku Narodowym. Wakacje na rowerze. W dniu 25 lipca rozpoczęliśmy rajd przejazdem ścieżka rowerową z Dobrej ulicą Sportową w kierunku Rzędzin. Następnie wzdłuż granicy RP wróciliśmy do Dobrej gdzie na wynajętą ciężarówkę, załadowaliśmy nasze rowery i przewieźliśmy je na przedmieścia Drawna, skąd, po rozpakowaniu rowerów całą 50-osobową grupą przejechaliśmy do naszej bazy noclegowej mieszczącej się na terenie Stanicy PTTK w Drawnie.

  • foto001
  • foto002
  • foto003

Tak zakończył się pierwszy etap naszego rajdu. Następnie 29 lipca w godzinach porannych cała ekipa rozpoczęła drugi etap rajdu. Spośród szlaków rowerowych nazywanych: „Pętlą Głusko“,, Pętlą Barnimi’’ i „Pętlą Zatom”, tym razem wybraliśmy szlak zwany ,, Pętlą Zatom“ to bezpłatny szlak rowerowy dostępny od świtu do zmierzchu, bardzo dobrze oznakowany, wśród cudownej przyrody Drawieńskiego Parku Narodowego. Odkryliśmy na nim trochę tajemnic. Niektóre są absolutnie zaskakujące. Szlak łączy ze sobą miejscowości Drawno, Drawnik, Borowiec, Barnimie, Zatom, Niemieńsko, Sówka, Drawno. Długość szlaku ponad 40 km drogi o nawierzchni: asfalt, bruk, droga gruntowa wśród lasów lub piaszczysta (miejscowo utrudniona, podjazdy). Przejazd całej tej trasy zajął nam ponad 6 godzin. Rajd zakończył się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek oraz pogadanką i omówieniem różnic ukształtowania terenów naszej Dobrej z terenami Drawieńskiego Parku Narodowego.
Organizatorem imprezy był Zarząd Koła LZS w Dobrej , Firma McDonald's Lubieszyn i Dyrekcja Stanicy PTTK w Drawnie.
Wszystkim uczestnikom i współorganizatorom dziękujemy za pokrycie kosztów rajdu, dofinansowanie imprezy oraz za mile spędzony , słoneczny dzień. Zapraszamy serdecznie do udziału w kolejnej VI edycji Rodzinnego Rajdu Rowerowego Dobra-Drawno oraz do udziału w imprezach, jakie Zarząd Koła LZS w Dobrej proponuje w swoim kalendarzu imprez jeszcze w tym roku.

Ze Sportowym Pozdrowieniem
Przewodniczący Koła LZS DOBA
Cezary Magda

Terminy dyżurów 2019

Zbieranie rachunków - 17.00
(w poniedziałki).

1. Styczeń - 28
2. Luty - 25
3. Marzec - 25
4. Kwiecień - 29
5. Maj - 27
6. Czerwiec - 24 - Nadzwyczajne Zebranie Delegatów
7. Lipiec - 29
8. Sierpień - 26
9. Wrzesień - 23
10. Październik - 28
11. Listopad - 25
12. Grudzień - 9

Prezentacje LZS 2020

Pokazy slajdów z działalności Kół LZS w 2020 roku:

prezentacja

 

Bezrzecze 24

Zapowiedzi oraz relacje z naszych imprez można znaleźć również na portalu Bezrzecze24.pl

Copyright © 2013 GZLZS Dobra. Wszelkie prawa zastrzeżone.