Powitanie Wiosny LTK-S Mierzyn

W dniu  21 marca 2015 r z okazji  Pierwszego Dnia Wiosny i  Międzynarodowego Dnia Lasów ONZ, Ludowy Klub Turystyczno-Sportowy „Podróżnicy” promując walory krajobrazowo-przyrodnicze Puszczy Wkrzańskiej, zorganizował wędrówkę po Zintegrowanym Szlaku Turystycznym Powiatu Polickiego dla 50 osobowej grupy turystów (dzieci i dorośli). Przewodnikiem naszej wyprawy turystycznej była P. leśnik-Jolanta Michnowicz z Nadleśnictwa Trzebież.

  • fot001
  • fot002
  • fot003


W programie naszej pieszej wędrówki był min. najstarszy drzewostan w naszym województwie (Leśnictwo Pienice)- okazała sosna (Królowa Puszczy Wkrzańskiej), pomnik przyrody dąb bezszypułkowy. Pomimo deszczowej i kapryśnej pogody, piękno otaczającej nas przyrody i humory zrekompensowały nam rekreacyjny pobyt na łonie natury w sobotnie przedpołudnie. Po 7 km marszu w stanicy myśliwych w m. Mszczuje, czekało na nas ognisko przygotowane przez p. myśliwych z Koła Łowieckiego „Bór”.
Przy ognisku odbył się quiz turystyczny nt. Powiatu polickiego i jego walorów przyrodniczych. Najaktywniejsi uczestnicy zostali wyróżnieni upominkami ufundowanych przez Gminę Dobra i Nadleśnictwo Trzebież . Dziękujemy za pomoc i współ organizację  wspaniałej imprezy turystycznej – Nadleśnictwu Trzebież oraz dla Koła Łowieckiego „Bór”. Jednocześnie zapraszamy członków naszego klubu i sympatyków na kolejne nasze imprezy turystyczno-rekreacyjne szlakami Puszczy Wkrzańskiej promując mało znane walory krajobrazowe i przyrodnicze  Puszczy Wkrzańskiej i Zalewu Szczecińskiego.
Zarząd Klubu

Terminy dyżurów 2019

Zbieranie rachunków - 17.00
(w poniedziałki).

1. Styczeń - 28
2. Luty - 25
3. Marzec - 25
4. Kwiecień - 29
5. Maj - 27
6. Czerwiec - 24 - Nadzwyczajne Zebranie Delegatów
7. Lipiec - 29
8. Sierpień - 26
9. Wrzesień - 23
10. Październik - 28
11. Listopad - 25
12. Grudzień - 9

Przekaż 1% dla LZS

 

Bezrzecze 24

Zapowiedzi oraz relacje z naszych imprez można znaleźć również na portalu Bezrzecze24.pl

Copyright © 2013 GZLZS Dobra. Wszelkie prawa zastrzeżone.